Ivča Neumannová

Tuchoměřice jsou můj druhý domov. Strávila jsem tu 16 let s dětmi v ZŠ jako vychovatelka i učitelka, a pokračuji v této práci dál, jen trochu jinak ob vesnici vedle. Ve Středoklukách jsem založila před 10. lety svou Druženu, která se věnuje aktivitám pro děti a službám pro veřejnost. Vedu kroužky Malovajda, Tvořílek, Kuchařinka, Vařílek, Švadlenka, Mezi námi děvčaty a občas zaskočím „suplovat“ do Machových proužků, takže máme s dětmi už nějaké to pouto.

Hledám inspiraci v nejrůznějších výtvarných technikách, které kombinuji s tvořením a ráda se zaměřuji na určité téma, které provází děti po celý školní rok. Líbí se mi střídání všech dostupných médií a malování na netradiční předměty. Nejsem žádný umělec, jsem intuitivní lektorka, která chce dětem nabídnout zážitek z přítomného okamžiku, ať už je jakkoliv praštěný. Dětské práce prezentuji na svých webových stránkách, aby měli rodiče výkresy hned „doma“.

Machovy proužky

výtvarné odpoledne pro děti

Kroužek je zaměřený nejen na malování a kreslení, ale i tvoření. To vše na téma, které si určí děti samy. Během roku se zaměříme na mozaiku, ze které vznikne výsledný skvost, ať už použijeme jakýkoliv výtvarný materiál, médium či techniku. Hlavní je záměr přenést se do imaginárního světa dětských duší a užít si daný okamžik, kdy dílo vzniká. Představivost oblečená do barev a tvarů tak může rozšířit netušené obzory, které v sobě malý umělec nalézá. Ať už uvnitř nebo venku, vždy v tom budeme společně, neb i lektor je rád dětmi inspirován.

pondělí:  15:15–16:45 děti 8–12 let / Ordinace
lektorka: Ivča Neumannová
od 19. 9. 2022 do 15.5. 2023 (30 lekcí)